Tesco pôžička

Tesco vo svojich obchodoch ponúka aj finančné služby, predovšetkým veľmi výhodné pôžičkySpoločnosť Tesco je známym obchodným reťazcom so zastúpením po celom Slovensku. Okrem spotrebného tovaru však ponúka aj iné produkty, ako sú Clubcard kreditné karty, pôžičky v hotovosti, splátkový predaj či poistenie (v spolupráci s Generali Slovensko). Tesco finančné služby (Tesco Personal Finance) fungujú v Spojenom kráľovstve od roku 1997, kedy ešte neboli úplne samostatní. Neskôr odkúpili podiel od Royal Bank, čo im zabezpečilo samostatnosť s oficiálnym názvom Tesco Bank. To im umožnilo posúvať sa ďalej a v roku 2008 prišli Tesco finančné služby na Slovensko, kde kolaborujú s nemenej známou spoločnosťou Home Credit. My sa budeme primárne sústrediť na hotovostné Tesco pôžičky.

Tesco pôžička

Tesco pôžička je jeden z najvyhľadávanejších sprostredkovateľov pôžičiek. Aké sú teda jej plusy?

Tesco pôžička od vás nepožaduje poplatky za vybavenie pôžičky ani za vedenie účtu. Dokonca nič neplatíte v prípade, že by ste vašu pôžičku Tesco chceli splatiť skôr. Ani nemusíte dokladovať účel využitia Tesco pôžičky. Ak ste majiteľom klubovej karty Clubcard, za každú zaplatenú splátku získate až 30 bodov! (tieto body sa na konci mesiaca prerátavajú na zľavové kupóny, ktoré môžete neskôr pri vašom nákupe v Tescu využiť).

Tesco pôžička vám zabezpečí financie od 800 eur až do 16 000 eur (v špeciálnych prípadoch, bežne ide o sumy do 5 000 eur). Splátkový kalendár si viete dohodnúť s poradcom. Splácať je možné už od 21 eur mesačne. Vyhodnotenie žiadosti prebieha na počkanie. Podľa toho, kam chcete, aby bola vaša Tesco pôžička doručená, si môžete vybrať buď doručenie na váš účet alebo poštovou poukážkou. Peniaze vám budú zaslané do 2 pracovných dní.

Ak vaša žiadosť o Tesco pôžičku bola schválená, bude potrebné doložiť nasledujúce dokumenty: potvrdenie o výške príjmu (napr. výpisy z účtov, daňové priznanie, výmer dôchodku, …); doklad o plnoletosti (že máte viac ako 18 = OP); aktuálny výpis z bankového účtu; pevná telefónna linka do zamestnania (dôchodcovia svoje telefónne číslo, podnikatelia mobilné číslo s mesačným paušálom)

O Tesco pôžičku môžete požiadať mnohými spôsobmi, najjednoduchšie je vyplniť online formulárAko možno o Tesco pôžičku požiadať?

Môžete tak urobiť prostredníctvom Tesco finančných služieb alebo telefonicky.

  1. Tesco finančné služby

Skoro v každej budove obchodnej spoločnosti Tesco, môžete využiť Tesco finančné služby, ktoré vám zabezpečia poradenstvo v prípade, že vás Tesco pôžička upútala a chceli by ste vedieť niečo viac. Tesco finančné služby majú v súčasnosti zastúpenie v 54 slovenských mestách.

Tesco otváracie hodiny

Tesco otváracie hodiny sa líšia od otváracích hodín Tesco finančných služieb. To znamená, ak je nejaká prevádzka Tesco otvorená nonstop, tak nemožno očakávať, že Tesco finančné služby budú permanentne v pozore. Väčšinou ide o obyčajnú pracovnú dobu, ktorá začína približne o 9:00 a končí o 17:00. Vo veľkých mestách sú vám Tesco finančné služby k dispozícii od 8:00 do 20: 00.

Ak má nejaká predajňa otvorené informačné centrum aj v noci, možno by vám vedeli poradiť aj tam, ak by ste peniaze potrebovali naozaj urgentne. No nemožno sa na to 100% spoliehať.

  1. Tesco pôžičku môžete vybaviť aj priamo cez telefónTelefonické vybavenie Tesco pôžičky

Ak vám osobné stretnutie nevyhovuje, bez problémov sa môžete obrátiť na telefonického operátora zákazníckeho servisu na čísle 0850 003 777 v pracovných dňoch od 8:00 – 18:00. Poprípade priame sprostredkovanie Tesco pôžičky vybavíte na telefónnom čísle 0850 333 850 od 8:00 do 20:00.

Výhodou telefonického vybavenia Tesco pôžičky je jej bezplatné vybavenie, ako aj bezplatné predčasné splatenie. V porovnaní s priamou návštevou Tesco finančných služieb máte k dispozícii menšiu sumu na požičanie, a to od 800 do 5 000 €. Ďalšou výhodu tohto spôsobu je, že nepotrebujete ručiteľa.

Ak nemáte na vašom telefónnom čísle dostatok kreditu alebo len jednoducho nechcete zbytočne míňať peniaze, stačí vám online vypísať kontaktný formulár a pracovníci Tesco vás skontaktujú, keď vám to bude vyhovovať.

Ak si chcete vybaviť vašu Tesco pôžičku po telefóne, majte nachystané nasledujúce doklady: 2 doklady totožnosti (OP, vodičský preukaz, rodný list, …). Ak ste zamestnanec alebo živnostník, prichystajte si údaje o svojom zamestnávateľovi či podnikania – presný názov, adresu, telefónne číslo na pevnú linku príp. mobilný telefón a IČO.

  1. Tesco pôžička online?

Tesco pôžička online nie je dostupná. Online máte k dispozícii kontaktný formulár, do ktorého treba zadať o akú sumu žiadate (do 5 000 eur), vaše meno, priezvisko, rodné číslo, telefónne číslo, e-mail, vašu adresu a rovnako aj to, kedy chcete, aby vás pracovník Tesca kontaktoval. Po odoslaní týchto údajov vám niekto kompetentný zavolá a telefonicky sa dohodnete na podmienkach, prípadne vám daný pracovník odpovie na vaše otázky.

Kalkulačka

Priamy online spôsob vybavenie neexistuje, a tak Tesco pôžička nemá k dispozícii ani kalkulačku. Jednotlivé potrebné údaje, ako sú výška úrokov či doba splatnosti požičanej sumy, sa dozviete po rozhovore s pracovníkom Tesco finančné služby.

Každá žiadosť je posudzovaná individuálne. Čo môžeme s istotou aj bez kalkulačky povedať, je, že zvoliť si môžete sami, ako dlho chcete Tesco pôžičku splácať. Na výber máte od 12 do 84 mesiacov. Presnú úrokovú sadzbu nepoznáme (môže sa pohybovať okolo 16%).

Pre viac informácii o pôžičke Tesco kontaktujte pracovníkov Tesco finančných služieb. Prípadne si pozrite ako to funguje v zahraničí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*