Poistenie pre deti

Poistili ste svoje deti?Máte vo vašej rodine jedno či viac malých drobcov, ktorí každú chvíľu niečo vyparatia a vy celý čas, čo nespia, tŕpnete, čo sa opäť môže stať? Práve ak máte v domácnosti takéto živé striebra, myslíte na to, že na trhu môžete nájsť už aj poistenie pre deti. Je jasné, že nikto z rodičov si nepraje vidieť, ale ani zažiť, aby sa jeho ratolesti niečo stalo. Úrazy sa stávajú vo zvýšenej miere práve týmto malým stvoreniam, pretože chcú všetko vidieť, chytať, skúšať prípadne chutnať, čo nemusí skončiť najšťastnejšie. Ale nepríjemnosti ich môžu poskytnúť aj vtedy, ak sa poslušne, bez vyvádzania, učia. Stačí jeden chybný pohyb a môže to skončiť zlomeninou. Ide napríklad o také bežné aktivity, akými sú jazda na bicykli, lyžovanie, ale aj obyčajné hranie sa na kolotoči.

Kde ho zohnať?

Ak reálne uvažujete nad tým, žeby ste si pre svoje deti zostavili nejaké to poistenie, poradíme vám, kde by ste ho mohli zohnať tak, aby vám vyhovovalo čo najviac. Najlepšie životné poistenie pre deti nájdete na stránkach, ktoré ponúkajú porovnanie ponúk viacerých overených poisťovacích spoločností. Jednou takou stránkou je aj zivotnapoistka.sk, na ktorú sa môžete dostať ľahko a to po kliknutí na označený výraz.

Zvážte jednotlivé ponukyPorovnávajte…

Porovnanie životného poistenia pre deti na vyššie zmienenej stránke skutočne predstavuje tú najrýchlejšiu možnosť toho, ako prieskum uskutočniť bez toho, aby ste niekam chodili a okrem toho sa môžete priamo na nej poradiť s nezávislým odborným poradcom v oblasti poisťovníctva. Jeho nezávislosť vám zaručí, že odpovede budú objektívne a zamerané na vaše dobro. Nebude vás lákať na takú poisťovaciu spoločnosť, ktorá mu ponúka najvyššiu províziu z predaja, ale bude sa vás snažiť naviesť na správnu cestu, vo význame, aby ste svoje rozhodnutie detského poistenia v budúcne neoľutovali.

Porovnanie online vám okrem času ušetrí aj peniaze, pretože na základe vami zadaných základných údajov o poisťovanej osobe, vám bude zaslaná prípadne vygenerovaná osobná ponuka z viacerých spoločností, čo vám dáva možnosť si slobodne vybrať. Každá ponuka bude obsahovať aj cenové ohodnotenie daného produktu. Či chcete tú najlepšiu, najlacnejšiu, najdrahšiu, s najširším krytím, so základným pokrytím, všetko je na vás a na rozhodovanie si môžete nechať toľko času, koľko potrebujete. Najlepšie na tomto porovnaní je, že je nezáväzné, to znamená, že vás nikto nenúti si nejaké detské poistenie z ponuky okamžite zvoliť.

Poistiť či pripoistiť?

Na oko sa môže zdať, že slová sú synonymické (vyjadrujú to isté) a že je táto otázka bezpredmetná. Opak je však pravdou. Jedna predpona môže kompletne zmeniť význam výpovede. Detské poistenie znamená, že poistíte jedine tú konkrétnu neplnoletú osobu. Pripoistiť však znamená, že daná neplnoletá osoba bude zarátaná v poistke inej osoby, čiže nebude hlavným predmetom zmluvy.

Nezávislí odborní poradcovia neovplyvnení konkrétnym poisťovacími spoločnosťami by vám rozhodne poradili druhú možnosť, teda svoje potomstvo pripoistiť. Najdôležitejšie je, aby ste boli poistený vy, keďže pravdepodobne sa staráte o celkový chod rodiny a hlavne zabezpečujete všetko, čo sa týka financií. Práve vaše odrovnanie by mohlo rodinu odrovnať v horšej miere ako keby ste investovali „len“ do zmluvy na vaše potomstvo. Ak si váš drobec zlomí nohu, utrpíte jedine tým, že ho uvidíte v bolestiach. Ale ak sa niečo stane vám, čo na dlhšiu dobu pozastaví rodinný príjem, bude trpieť celá rodina a vy aj niekoľkonásobne. Aj preto sa viac odporúča, aby ste si k vášmu úrazovému poisteniu pridali aj vaše potomstvo a nevytvárali jednotlivé zmluvy.

Oplatí sa to vôbec?Oplatí sa to so sporením?

Možno ste počuli o tom, že väčšina poisťovacích spoločností ponúka možnosť uzatvoriť životné poistenie pre deti spolu so sporením. Je to však správna voľba? Vidina toho, že by vaše odrastené potomstvo mohlo v istom veku života získať vyšší obnos peňazí, aby si mohli rozbehnúť dospelácky život, je síce veľmi príjemná, no tak trošku aj pritiahnutá za uši. Sporenie sa v každom prípade oplatí, ale nie, ak to chcete urobiť v rámci produktu detského poistenia.

Urobíte lepšie, ak svoje peniaze budete buď odkladať alebo ak kontaktujete nejakú bankovú spoločnosť a otvoríte si nejaký špeciálny sporiaci účet, v ktorom je väčšia pravdepodobnosť zhodnotenia peňazí než v tomto produkte. Poisťovne si účtujú rôzne poplatky, ktoré spôsobia to, že keby ste si peniaze ukladali, pravidelne ľudovo povedané „do ponožky“, v tom istom období, akoby sa končila zmluva, by ste v nej našli viac eur, než v predmetnom sporení. Každopádne je poistenie pre deti múdrym rozhodnutím, no ak je uzatvorené spolu so sporením, tak na svojej múdrosti stráca.

Životné poistenie pre deti môže byť veľmi užitočné, ak si ho zvolíte správne, v čom vám môže pomôcť aj nezávislý poradca na nami odporúčanej stránke. Pre viac informácií o tomto produkte sa môžete obrátiť aj na túto stránku https://en.wikipedia.org/wiki/Child_life_insurance.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*